Vila Olprid
VILA ORPLID K PRODEJI


Exkluzivně nabízíme k prodeji Vilu Orplid. Historickou stavbu nacházející se v centru Karlových Varů, v lázeňské části města, v okolí lázeňských hotelů s množstvím lázeňských parků a historických budov. Byla postavena v letech 1929 až 1930 pro německého podnikatele Ericha Schottena, který ji pojmenoval po písni z roku 1917 nazvané “Vila Orplid” od básníka Josepha von Eichendorffa.

Vila Orplid byla navržena architektem Heinrichem Scholzem v moderním stylu a vyznačuje se pravoúhlým půdorysem s funkcionalistickými prvky. Budova má tři patra a nachází se na vyvýšeném místě nad městem, což jí poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu.

V roce 2013 byla Vila Orplid prodána soukromému investoru, který ji zrenovoval a v současnosti slouží jako komerční nemovitost pro provozování zdravotnických služeb a lékařských ordinací. Předtím, než se stala soukromým vlastnictvím, vila sloužila jako luxusní hotel s restaurací a wellness centrem.

V současné době jsou hlavními novinkami vily Orplid její fundamentální renovace a modernizace za účelem poskytnout jak uživatelům, tak návštěvníkům maximální pohodlí a komfort během jejich pobytu. Nemovitost momentálně funguje jako dům s lékařskými službami, které hodně navštěvují jak místní obyvatelé, tak lázeňští hosté. Nemovitost je možné využívat jako stávající dům, nebo ji přebudovat na hotel, či byty apartmánového typu v klidné lázeňské části města. Již v minulosti sloužila nemovitost jako hotel apartmánového tipu.

Vila Orplid má 4 nadzemní patra o celkové užitné ploše 586 m2 (1. NP 162 m2, 2. NP 143 m2, 3. NP 146 m2, 4. NP 135 m2)

Cena nemovitosti je na dotaz. Jedná se o výjimečnou nemovitost s historickou hodnotou a vysokým potenciálem pro zhodnocení.
Iinvestice do vily Orplid se může vyplatit v podobě dlouhodobého pravidelného výnosu z pronájmu a dlouhodobého růstu hodnoty nemovitosti. 

Fotogalerie

Mapy

Kontaktní formulář

Bohuslav Jiruška

Bohuslav Jiruška  |   +420 605 122 088  |   info@realitykv.cz